Фармаконагляд

ФАРМАКОНАГЛЯД – ВООЗ визначає як наукову галузь та практичну діяльність, що пов’язана з виявленням, оцінкою, розумінням та профілактикою несприятливих негативних наслідків або будь-яких інших проблем, пов’язаних з лікарськими засобами (ВООЗ, 2004).

Основними об’єктами спостереження системи фармаконагляду є побічні реакції лікарських засобів та випадки відсутності ефективності ліків при їх медичному застосуванні. Слід зазначити, що належна якість препаратів не є абсолютною гарантією того, що проведення фармакотерапії не матиме несприятливих наслідків. Застосування лікарських засобів передбачає, що їх терапевтична дія повинна відбутися, але при цьому можуть виникнути побічні реакції. Останні зумовлені фармакологічними властивостями діючої речовини препарату або особливостями відповіді організму на його введення. Саме цими проблемами займається фармаконагляд.

З метою моніторингу безпеки й ефективності лікарських засобів на нашому підприємстві створено систему фармаконагляду. Цей вид діяльності неможливий без участі споживачів і фахівців у галузі охорони здоров’я. Ми будемо вдячні Вам за надання будь-якої інформації, пов’язаної із застосуванням лікарських засобів виробництва ПрАТ Фармацевтична Фабрика “ВІОЛА”. Інформація, надіслана Вами, є суворо конфіденційною і не підлягає розголошенню, за винятком випадків, передбачених законодавством. Інформуючи нас про виникнення побічної реакції, відсутність ефективності або інші проблеми безпеки, репортер та/або пацієнт надає згоду на обробку, зберігання та передачу персональних даних з метою відстеження, аналізу та звітування щодо безпеки продукції.

Повідомити про будь-який небажаний наслідок застосування лікарського засобу можливо заповнивши карту – повідомлення в електронному вигляді: