Фіточай: як вибрати та використовувати, щоб не нашкодити здоров’ю

Фіточай Віола сердцево-судиннй

Останні два роки в Україні та світі трендом стало приділяти більш ретельну увагу питанням здоров’я. Це призвело до того, що в аптеках іноді виникає дефіцит тих чи інших вітамінних комплексів, які на думку покупців підвищують імунітет до ГРВІ та інших захворювань. Люди звертають увагу на фітопрепарати, які відпускаються без рецептів, а також мають доступну вартість.

Фіточаї добре знайомі українським споживачам та часто використовуються для профілактики захворювань та підвищення імунітету. Прийом фіточаїв прописується лікарями. Це один із тих засобів підтримки здоров’я, який використовують як прихильники народної медицини, так і люди, які суворо дотримуються рекомендацій медиків. Така популярність фіточаїв спричиняє зростання пропозицій на ринку. Все частіше, крім аптек фіточаї, можна зустріти і на прилавках супермаркетів і магазинів.

Популярність і доступність фіточаїв має зворотний бік – покупець може почати легковажно ставитись до покупки та вживання фітопрепаратів. Для початку варто відзначити, що на думку експертів фіточай не є просто трав’яним чаєм.

– Це напій, що складається з рослинної лікарської сировини та вживають її не через смакові якості, а для профілактики та лікування різних хвороб, корекції роботи внутрішніх органів.

Тому фіточай – це не частина звичайного чаювання, а один із засобів фітотерапії. Виготовляють такі чаї як для окремих нозологій, наприклад, діабетичні фіточаї, так і для певних груп пацієнтів, наприклад, дитячі фіточаї (від кольк, заспокійливі) та ін.

Як правильно  вибрати фіточай?

Окреме важливе питання при покупці фіточаїв – вибір виробника. Оскільки фітопрепарати можуть містити лікарські рослини, дуже важливим є дотримання виробників усіх вимог щодо виготовлення. Найважливішим у цьому процесі є сировина, з якої роблять фіточай. Рослини мають збиратися у екологічно чистих районах. Вони повинні проходити перевірки на відповідність міжнародним стандартам якості.

На виробництві сировина повинна точно вимірюватися і змішуватися в строгих пропорціях, що важко зробити при “кустарному” виробництві або якщо виробництвом фіточаїв займаються “сумісництвом” з виготовленням не фармацевтичної продукції. Наприклад, в Україні існує лише кілька виробництв, фармацевтичних, що повністю відповідають таким вимогам. Тому вартість фіточа, який виготовлений з дотриманням усіх норм, не може бути низькою.

При покупці фітопрепаратів фахівці рекомендують звертати увагу на те, що вони повинні містити таку інформацію: показання, особливості застосування, спосіб застосування, тривалість курсу (бажано), протипоказання, термін придатності, умови зберігання, адреса виробника. Особливу увагу слід звернути на наявність сертифікатів GMP у виробника, ISO 22000, ISO 9001, HACCP.

ВАЖЛИВО! Сертифікати означають, що продукт має виражені лікувальні властивості, багатогранність дії на організм людини, відсутність побічних ефектів. І, що особливо важливо, – продукт є нешкідливим та безпечним. Якщо на упаковці неповна інформація, або вона відсутня взагалі, краще утриматися від покупки.

Відповідальний підхід до вживання фіточаїв допоможе уникнути негативних наслідків для здоров’я та досягти бажаного ефекту від їхнього вживання.

Ознайомитись з лінійкою чаїв від ПрАТ ФФ «ВІОЛА» можна за посиланням. https://violapharm.com/katehoriyi/fitochai-katehoriyi/