Алтея від кашлю: всі секрети використання алтеї від кашлю

Алтея здавна використовується при кашлі для полегшення відходження мокротиння. Вона допомагає зняти запалення і дає пацієнтові можливість нормально дихати. Сиропи з цим компонентом допомагають не тільки дітям, а й дорослим. Потрібно розібратися, від якого кашлю призначаються, а також як їх правильно приймати.

Алтея здавна використовується при кашлі для полегшення відходження мокротиння. Вона допомагає зняти запалення і дає пацієнтові можливість нормально дихати. Сиропи з цим компонентом допомагають не тільки дітям, а й дорослим. Потрібно розібратися, від якого кашлю призначаються, а також як їх правильно приймати.

Як діє алтея на дихальні шляхи

Сироп алтеї має рефлекторну відхаркувальну дію, а також місцеву протизапальну дію. Він знижує в’язкість секрету, що виділяється бронхами. Слиз рослин покриває слизові оболонки, тим самим утворюючи захисний шар, що захищає від роздратування.

Додатково компоненти препарату стимулюють імунітет, знімають біль і роздратовані стінки шлунка і кишечника. При використанні в комплексі з іншими протизапальними засобами він подовжує їх дію.

Склад та особливості сиропу алтея

Ключовим компонентом складу, відповідно до інструкції, є екстракт кореня алтеї. Активними діючими речовинами є пектини, полісахариди і амінокислоти. Поєднання всіх цих компонентів обумовлює такі особливості сиропу:

  • заспокоєння сильного «гавкаючого» кашлю;
  • обволікання і розм’якшення оболонок дихальних шляхів;
  • зниження вираженості запальних процесів;
  • розрідження мокротиння;
  • полегшення виведення мокротиння з дихальних шляхів.

Ліки найчастіше рекомендують приймати як допоміжний засіб, доповнюючи інші медикаменти. Він тільки знижує вираженість симптомів, але не виліковує саме захворювання і не знищує патогенні мікроорганізми.

Показання до застосування, дозування

https://violapharm.com/altei-korenya-sirop-po-200-ml/

Так як сироп має відхаркувальну дію, то в першу чергу рекомендується приймати його не при сухому, а при вологому кашлі. Крім того, препарат призначається при таких патологіях:

  • гострий і хронічний бронхіт;
  • Ларингіт;
  • Фарингіт;
  • бронхіальна астма;
  • коклюш.

Додатково слід приймати препарати, які сприятимуть лікуванню самого захворювання. Відзначається, що сироп алтеї не можна приймати одночасно з протикашльовими препаратами, так як це ускладнює відкашлювання зрідженого мокротиння.

Традиційне дозування сиропу становить 15 мілілітрів. Приймати ліки слід від 4 до 6 разів на день, хоча все залежить від перебігу хвороби і рекомендацій лікаря. Дорослим і дітям старше 14 років слід вживати столову ложку сиропу після їжі, попередньо струсивши його. Тривалість курсу лікування зазвичай становить 7-14 днів.

Дітям від 2 до 6 років при кашлі необхідно приймати по чайній ложці ліків 4-6 разів на день. Дітям перед прийомом попередньо сироп алтеї розводять кип’яченою водою. Тривалість курсу обговорюється з лікарем індивідуально, але зазвичай він становить близько тижня.

Обмеження, протипоказання та побічні ефекти

Зазвичай сироп алтеї нормально переноситься як дорослими, так і дітьми. Протипоказань у нього практично немає. Проте людям з цукровим діабетом слід приймати його з обережністю – сахароза присутня в складі. Те ж саме стосується і тих, хто вживає в їжу продукти зі зниженим вмістом вуглеводів.

Протипоказання такої гіперчутливості до окремих компонентів препарату; Не рекомендується вагітним жінкам, при цукровому діабеті, тромбофлебіті, варикозному розширенні вен.

Можливим побічним ефектом є алергічна реакція на лікарську траву, що входить до складу. При цьому при наявності інших тривожних симптомів, які не вказані в інструкції, рекомендується негайно повідомити про них лікаря. Ймовірно, сироп з алтеї не підходить, і його потрібно замінити іншим засобом.

Передозування спостерігається в рідкісних випадках і тільки при злісних порушеннях схеми прийому. Звичайна реакція організму на це – нудота і блювота. Якщо у пацієнта спостерігається сильна інтоксикація, потрібно промивання шлунка.

Домашні лікарські засоби на основі алтею

Приготувати засіб на основі алтеї в домашніх умовах нескладно. Народні лікарі пропонують сиропи, настоянки і настої, чаї та соки.

Для чаю беруться листя або коріння. Щоб розбавити неприємний смак, рекомендується додати в напій що-небудь солодке. Підійде і цукор, і його замінник.

Також можна змішати підігрітий цукровий сироп з порошком кореня алтеї. Останній також іноді поєднують з водою і медом, це допомагає полегшити кашель. Отриманий засіб підходить для полоскання горла. Настій на основі листя ідеально підходить для поліпшення стану під час пневмонії або важкого грипу.

Питання та відповіді

Для лікування якого кашлю призначають алтею?

Алтея полегшує вивільнення мокротиння з дихальних шляхів, тому її доцільно призначати при кашлі, коли він важко відділяється. Він ефективний при бронхіті, коклюші, запаленні легенів, для пом’якшення важких нападів.

Чи має алтей протипоказання до застосування?

Основним протипоказанням є непереносимість компонентів, що входять до складу. Також не варто приймати сироп при цукровому діабеті і разом з іншими протикашльовими препаратами. Також не рекомендується вагітним і годуючим жінкам.

Чи призначають алтей для лікування хвороб травневої системи?

Обволікаючі властивості алтеї дозволяють застосовувати його при таких захворюваннях травневої системи, як гастрит, виразка шлунка або 12-палої кишки. Крім того, корінь пастили знижує кислотність шлункового соку і лікує діарею.

Чи дозволено пити сироп алтею при сухому кашлі?

Можна приймати при будь-якому виді кашлю.

Як приймати алтею для дітей, для дорослих?

Дорослим або дітям старше 14 років – по 1 столовій ложці (15 мл) 4-6 разів на день.

Дітям від 2 років – по чайній ложці до 4-6 разів на день попередньо розбавивши кип’яченою водою.

Приймати відхаркувальні засоби вдень чи на ніч?

Алтея та інші відхаркувальні засоби найкраще працюють в денний час. Відхаркувальний засіб посилить кашель для очищення дихальних шляхів. Хоча можна приймати його і на ніч, але це негативно позначиться на якості сну.

Що краще: корінь солодки чи сироп алтея?

Корінь солодки має більш широкий спектр застосування і показань. Але в той же час він має безліч побічних ефектів і протипоказань. Сироп з алтеї більш безпечний.

Остаточної відповіді немає. Кращий препарат підбирається індивідуально, в залежності від клінічної картини.

Чи призначають сироп алтеї під час вагітності?

Ні.

Які можливі побічні ефекти від прийому алтею?

Основний побічний ефект – алергія. При передозуванні спостерігаються симптоми отруєння.

Чи використовується алтей у косметології?

Так, алтея сприяє відновленню шкірних покривів, а також знижує вираженість запалення. Його часто призначають при підвищеній сухості. Також лікарська рослина покращує стан волосся і зменшує їх випадання.

Список літератури, де є наукові висновки щодо терапевтичного застосування кореня алтеї:

  1. Звіт про оцінку Althaea officinalis L., радікс Фінал. 12 липня 2016 року. EMA/HMPC/436680/2015. Комітет з лікарських засобів рослинного походження (HMPC).
  2. МОНОГРАФІЇ ВООЗ ПРО ВИБРАНІ ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ, ТОМ 2.
  3. E/S/C/O/P Монографії: Науковий фонд лікарських засобів рослинного походження.
  4. Британська асоціація фітотерапії. Британська трав’яна фармакопея, 4-е вид. Ексетер, Великобританія: Британська асоціація фітотерапії; 1996.
  5. Алтея. Трав’яна грама. Журнал Американської ботанічної ради. випуск75/ Листопад. 1, 2007.
  6. Інструкція по медичному застосуванню препарату Сироп кореня алтеї.

Автор: Наталія Кандибей , кандидат фармацевтичних наук, директор з якості фармацевтичної фабрики «Віола»

4.7/5 (3)