Лактулозід – кращий помічник для кишечника

Підходить для усіх, в тому числі і вагітним та молодим мамам

Лактулозід – це дієтична добавка на основі лактулози, яка може застосовуватися для боротьби з закрепами, а також профілактики їх появи у дітей, вагітних і жінок після пологів. Дієтична добавка відноситься до пребіотиків, оскільки сприяє росту біфідобактерій в кишківнику.

Склад і дія

До складу Лактулозіда входить всього два компоненти – лактулоза (діюча речовина) і вода.

Лактулоза – це синтетичний дисахарид з галактози і фруктози. Завдяки штучно створеному зв’язку він не руйнується ферментами людини.

Трохи історії! Вперше лактулоза була випадково виведена в 1929 році при термообробці лактози лужним розчином, але застосовуватися в медичних цілях вона стала значно пізніше. У 1948 році при дослідженні причин закрепу і диспепсії у маленьких дітей австралійський педіатр Петуелі в складі жіночого молока виявив речовину, яка відповідала за розмноження корисних бактерій в кишківнику. Пізніше в ході проведених досліджень з’ясувалося, що при додаванні в дитячі суміші лактулози вміст біфідобактерій в мікрофлорі кишківника дитини збільшувався в 4 рази. Вперше речовина для лікування дітей використана в 1951 році.

Подальші дослідження лише підтвердили його ефективність. І зараз Лактулозід, як і інші препарати на основі лактулози, вважаються найбезпечнішим і щадним засобом від закрепу для дітей, вагітних і годуючих мам. Механізм його дії значно відрізняється від традиційних проносних лікарських засобів, оскільки він спрямований на усунення причини закрепу, відновлення правильної роботи кишківника.

Особливість

Лактулозід не розщеплюється в тонкому кишківнику. У незмінному вигляді він потрапляє в товсту кишку, де розщеплюється на низькомолекулярні органічні кислоти. Вони сприяють зниженню pH і підвищенню осмотичного тиску, що призводить до затримки рідини всередині кишківника.

Проносна дія препарату зумовлена зміною консистенції калу. Крім цього, збільшення вмісту кишківника стимулює його перистальтику.

На відміну від більшості проносних препаратів, Лактулозід не роздратовує стінки кишківника, а діє м’яко, тому безпечний для майбутніх і молодих мам, дітей. Під його дією поліпшується робота кишкового епітелію, що позитивно відбивається на функціях травної системи.

Ефективність Лактулозіда

Крім того, що препарат допомагає м’яко позбутися закрепу, він має й інші корисні властивості:

  • Відновлення корисної мікрофлори кишківника. В ході досліджень доведено, що лактулоза (діюча речовина) сприяє розмноженню біфідобактерій. До того ж кількість корисних бактерій збільшується в кілька разів.
  • Пригнічення шкідливих бактерій. Ріст біфідобактерій сприяє пригніченню активності клостридій та інших патогенних мікроорганізмів.
  • Зміцнення імунітету. На тлі відновлення кишкової мікрофлори, кращого всмоктування вітамінів і корисних елементів відбувається підвищення захисних сил організму. Перераховані зміни також знижують ризик появи онкології.

Коли застосовувати Лактулозід для дітей?

Пребіотик для дітей рекомендується застосовувати при закрепах, дисбактеріозі та інших порушеннях роботи травної системи. Крім цього, він може використовуватися як додатковий засіб при слабкому імунітеті, якщо дитина часто хворіє або перенесла лікування антибіотиками.
Рекомендується використовувати дієтичну добавку для дітей від 1 року, але засіб може застосовуватися навіть при запорах у новонароджених за призначенням лікаря. Для дітей категорично заборонено використовувати препарати, які стимулюють роботу кишківника, оскільки вони викликають звикання, тому дозу необхідно постійно збільшувати.
Лактолузід має помірну послаблюючу дію завдяки збільшенню вмісту кишківника, але при цьому позитивно впливає на мікрофлору і перистальтику товстої кишки. Оскільки активна речовина не адсорбується, сироп не викликає звикання.

Лактулозід при вагітності і після пологів

Проблеми з травленням, зокрема, постійні закрепи в період виношування дитини зустрічаються у багатьох жінок. Сироп на основі лактулози (один з небагатьох) може використовуватися під час вагітності. Дієтична добавка позбавляє від закрепів і попереджає їх появу, при цьому в рекомендованих дозах вона безпечна для жінки і плода.

Справжньою знахідкою Лактулозід може стати і для жінок після пологів, особливо тих, що перенесли кесарів розтин. Засіб сприяє розм’якшенню калу і попереджає закреп, значно полегшує походи в туалет, але при цьому не викликає звикання і не порушує роботу травної системи. Потрапляння активних компонентів в материнське молоко безпечне для дитини. З цієї причини Лактулозід – один з небагатьох послаблюючих препаратів, який допомагає годуючим мамам позбутися закрепів, при цьому діє він швидко і ефективно.

Як застосовувати?

Застосовувати сироп потрібно під час або відразу після їжі. Дозування залежить від віку людини:

  • Дітям від 1 до 5 років потрібно приймати по 2,5-5 мл.
  • Для дітей від 6 до 14 років добова доза становить 5-10 мл.
  • Дітям старше 14 років і дорослим необхідно приймати по 15-20 мл.

При сильних закрепах у дорослих іноді допускається збільшити дозу, але при цьому на добу дозволяється приймати не більше 40 мл.

Бажано пити сироп в один і той же час, наприклад, під час сніданку.

Чи є побічні дії і протипоказання?

Лактулозід не має протипоказань. Виняток становить лише індивідуальна непереносимість галактози.

Важливо! Якщо у вас діагностовано цукровий діабет, перед застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Пребіотик не викликає побічних дій. У рідкісних випадках після його застосування виникає почуття здутості, розпирання в животі. Симптоми значно зменшуються або зникають повністю при зменшенні дозування.

Лактулозід – ефективний проносний засіб для дорослих і дітей, який не викликає звикання і не має побічних дій.

Посилання на Лактулозід